drukuj drukuj

Tkamy wspólną sieć – warsztaty w Muzeum Ziemi Wschowskiej

Data i godzina
18 lipca 2018, (środa) - 27 lipca 2018, (piątek) godzina 00:00

Opis wydarzenia

„TKAMY WSPÓLNĄ SIEĆ”
integracyjne warsztaty tkackie w Muzeum Ziemi Wschowskiej

Kolejny projekt grantowy z programu Kultura Tędy dla Muzeum Ziemi Wschowskiej we współpracy z alpakoterapeutką Karoliną Grys.

Uruchamianie starego krosna i tkanie?

Zapraszamy nauczycieli i animatorów na bezpłatne warsztaty w ramach projektu „Tkamy wspólną sieć”, które odbędą się 18 lipca 2018 r. o godz. 17.00, w siedzibie Muzeum przy placu Farnym 3.

Uczestnicy poznają narzędzia tkackie, surowce, sposoby tkania oraz możliwości przedstawienia ginących zawodów w atrakcyjnej formie.

Alpaki przewodnikami po muzeum?!

W dniach 23-27 lipca 2018 r., w godzinach od 10.00 do 13.00 w siedzibie Muzeum przy pl. Farnym 3 odbędą się bezpłatne warsztaty tkackie, na które zapraszamy dzieci od 10 roku życia, młodzież i dorosłych.

Bohaterami działań są: czteronicielnicowe krosno tkackie i alpaki, które oswajać będą z instytucją kultury, jaką jest muzeum. Dodatkowo, specjalistka ds. edukacji i etnolożka z MZW poprowadzi lekcję muzealną poświęconą sukienniczej tradycji ziemi wschowskiej i dziedzictwu niematerialnemu. Prace wykonane w trakcie warsztatów i lekcji muzealnej zaprezentujemy na wystawie podczas finisażowego pikniku w muzeum.

To wszystko jeszcze w lipcu w ramach projektu „Tkamy wspólną sieć”.

Zapraszamy wszystkich chętnych!

Zapisy pod adresem mailowym: recepcja.muzeum.wschowa@gmail.com lub w siedzibach Muzeum Ziemi Wschowskiej. Liczba miejsc ograniczona.

Zapisy obowiązują tylko na warsztaty w terminie 23-27.07.2018. Na warsztaty dla nauczycieli i animatorów wstęp wolny.

Źródło: MZW

tkamy wspólną sieć