drukuj drukuj

III Rajd Rowerowy ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA I ŚWIĘTO FLAGI NARODOWEJ

W niedzielę dnia 3 maja 2015 roku, odbył się III RAJD ROWEROWY "ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA I ŚWIETO FLAGI NARODOWEJ”. Głównymi celami, jakie przyświecał naszej imprezie były: popularyzacja turystyki rowerowej jako formy aktywnego wypoczynku, bliski kontakt cyklistów z naturalnym środowiskiem, pogłębienie i rozszerzenie wiedzy o dziedzictwie kulturowym „naszej małej ojczyzny” oraz zaznaczenie naszej postawy patriotyczno-obywatelskiej po przez uczczenie 224 - rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3-go maja i Święta Flagi Narodowej.
Na trasę naszej „majówki rowerowej”, wyruszyliśmy z parku przy wieży ciśnień we Wschowie o godz. 9:45 w grupie liczącej 25 rowerzystów. Trasa naszego rajdu wiodła ze Wschowy do Osowej Sieni.
Jechaliśmy w dwóch zorganizowanych kolumnach, a trasa naszej eskapady, przebiegała przez następujące miejsca: Nowe Ogrody, Buczynę, Hetmanice, Mały Bór, Lgiń – plaża nad jeziorem, Zaborówiec, Dominice, Włoszakowice, Krzyżowiec, Zbarzewo na metę przy Sali wiejskiej w Osowej Sieni. Po drodze zatrzymaliśmy się na pięć postojów. Pierwszy krótki postój, na skraju lasu, przy dawnym lotnisku radzieckim pod Łysinami, gdzie dołączyła do nas koleżanka Sabina (odległość 9 km od startu). Następny dłuższy przystanek był nad Jeziorem Lgińsko Duże, (odległość 14 km od startu), trzeci dłuższy postój mieliśmy przy dawnej leśniczówce Papiernia (odległość 19 km od startu). Kolejny czwarty, dłuższy przystanek to Włoszakowice przy pałacu Sułkowskich (odległość 27 km od startu). Następnie z Włoszakowic, pojechaliśmy do Leśnictwa Krzyżowiec na ostatni krótki postój przy leśnym arboretum (ok. 4 km od Włoszakowic). Spod leśniczówki Krzyżowiec, pojechaliśmy przez Zabarzewo do Osowej Sieni (odległość 42 km od startu). Na mecie, która zlokalizowana była przy sali wiejskiej w Osowej Sieni, uczestnicy naszego rajdu, podjęci zostali pyszną zupa gulaszową, "kiełbaską z ogniska" oraz ciastkami z kawą. Na zakończenie rajdu około godz. 15:00, każdy uczestnik rajdu otrzymał imienny dyplomik oraz pamiątkowy znaczek-buton z „godłem narodowym”.
Jednocześnie informujemy, że w rajdzie ostatecznie wzięło udział ogółem 27 osób w tym: 9 kobiet i 18 mężczyzn. Ponadto uczestnicy rajdu pokonali trasę od startu we Wschowie do powrotu do Wschowy, długości około 54 kilometry.
Po imprezie uczestnicy rozjechali się do swoich domów w wyśmienitych humorach i zadowoleni z bardzo udanej imprezy patriotyczno-rekreacyjnej.
Niniejszym, organizatorzy rajdu składają serdeczne podziękowania:
- za gościnę Panu Marcinowi Kulusowi, Sołtysowi wsi Osowa Sień,
- za wspaniały catering Państwu Ewie i Witoldowi Stefaniakom z restauracji „FINEZJA” we Wschowie.
Natomiast kierownictwo rajdu składa, szczególnie ciepłe podziękowanie wszystkim 27 uczestnikom rajdu, za stworzenie miłej atmosfery, pełnej humoru i integracji społecznej oraz za wytrzymałość na trudnych odcinkach jazdy, podczas trwania naszej imprezy.
Komandor rajdu: Krzysztof Lutowski

Źródło: STZW