drukuj drukuj

II Otwarte Mistrzostwa Mażoretek Polski Zachodniej

27 kwietnia 2013 r. we Wschowie odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Mażoretek Polski Zachodniej.

Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Kultury Ziemi Wschowskiej oraz Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie. Patronatem honorowym Mistrzostwa objął Starosta Wschowski.

Impreza rozpoczęła się defiladą zespołów mażoretkowych od Placu Kosynierów do sali gimnastycznej Gimnazjum Nr 2 we Wschowie. W sali gimnastycznej odbyły się natomiast defilady i występy konkursowe. Mistrzostwom towarzyszyła także Młodzieżowa Orkiestra Dęta ze Wschowy oraz pozakonkursowe występy zespołów Ziemi Wschowskiej.

Część konkursowa oceniana była w kilku kategoriach wiekowych kadetki, juniorki i seniorki oraz zespołowych: miniformacji, tańców z pomponami i pałeczkami (baton). W Mistrzostwach wzięło udział osiemnaście zespołów z województw wielkopolskiego, lubuskiego i dolnośląskiego.

Grupy kadetek i juniorek wschowskich mażoretek „Finezja” w tańcach z batonem zajęły II i III miejsca. Natomiast mażoretka Natalia Wierzbicka wygrała kategorię solową w tańcu z batonem juniorek.

Pozostałe wyniki w tańcach z batonem przedstawiały się następująco:
-kadetki:
I miejsce – „Miraż” Wronki
II miejsce – „Finezja” Wschowa
-juniorki:
I miejsce – „PA-MAR-SZE” Rogoźno
II miejsce – „Finezja I” Wschowa
III miejsce – „Finezja II” Wschowa
-seniorki:
I miejsce – „Miraż I” Wronki
II miejsce – „Błysk” Książ Wlkp.
III miejsce ex aequo – „Bryza” Kąkolewo i Mażoretki Orkiestry Dętej Miasta Leszna.

W tańcach z pomponami I miejsca zajęła formacja „Diva” ze Środy Wlkp., II – „Bryza” z Kąkolewa, a III „PA-MAR-SZE” z Rogoźna.

W kategorii miniformacji najwięcej nagród otrzymały grupy mażoretek z Wronek i Rogoźna.

zdjęcia: zw.pl