drukuj drukuj

Gra planszowa JOBO

10 września br. w I Zespole Szkół we Wschowie odbyło się uroczyste podsumowanie rocznego projektu „Szanse bez granic-Wygraj twój zawód”, który został zrealizowany przy współpracy z niemiecką szkołą Peter-Paul-Cahensly-Schule w Limburgu.

Głównym celem uczestników wymiany polsko-niemieckiej było dokończenie zaprojektowanej przez młodzież edukacyjnej, dwujęzycznej gry planszowej, która w zabawny sposób przybliża ścieżki kariery zawodowej w Polsce i w Niemczech. Podczas spotkania wszyscy zgromadzeni mieli możliwość uczestniczyć w grze i spróbować własnych sił. Następnie koordynator projektu ze strony Peter-Paul-Cahensly-Schule w Limburgu, przedstawił dalsze losy gry.

Na zakończenie koordynatorzy projektu podziękowali osobom, które współpracowały przy realizacji pomysłu. Gratulacje otrzymali:
- Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa Danuta Patalas,
- Starosta Powiatu Wschowskiego Marek Boryczka,
- Dyrektor I Zespołu Szkół we Wschowie Damian Janowicz,
- Kierownik ds. praktyk w firmie Dobrowolski Dorota Dominiak,
- Właściciel portalu zw.pl Mariusz Ławrynowicz.

Podsumowując projekt „Szanse bez granic-Wygraj twój zawód”, Wicestarosta Powiatu Wschowskiego Wojciech Kuryłło podziękował za podjęcie inicjatywy i realizację projektu. Podkreślił również wagę decyzji, jaką jest wybór odpowiedniego zawodu i zapewnił o wsparciu Zarządu Powiatu Wschowskiego przy podejmowaniu dalszych inicjatyw.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie:
http://zw.pl/staszic-zagrali-w-polsko-niemiecki-jobo/

Źródło: zw.pl