drukuj drukuj

Gimnazjaliści grali w grę JOBO

18 listopada br. w I Zespole Szkół we Wschowie uczniowie trzech szkół Gimnazjalnych z terenu Powiatu Wschowskiego mieli możliwość zagrać w grę JOBO i spróbować własnych sił.
Gra JOBO jest grą planszową dwujęzyczną, zaprojektowaną przez młodzież z I Zespołu Szkół we Wschowie przy współpracy z niemiecką szkołą Peter-Paul-Cahensly-Schule w Limburgu.

W sposób kreatywny i zabawny przybliża ścieżki kariery zawodowej w Polsce i w Niemczech.
Uczestnicy gry zbierają punkty, dzięki którym dowiadują się czy właściwie wybrali odpowiedni zawód w przyszłości. Uczniowie Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Szlichtyngowej, Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II we Wschowie oraz Gimnazjum Językowego we Wschowie zostali podzieleni na 7 grup. Klasy rywalizowały miedzy sobą o uzyskanie najlepszego wyniku. W razie jakichkolwiek pytań uczniowie I Zespołu Szkół we Wschowie chętnie służyli pomocą i wyjaśniali zasady gry.
Na zakończenie rozgrywek podliczono punkty na poszczególne klasy, w których udział wzięło 30 gimnazjalistów z 10 różnych klas. Każda ze szkół otrzymała grę JOBO, a dla indywidualnych zwycięzców turnieju Zarząd Powiatu Wschowskiego ufundował nagrody.