drukuj drukuj

Festyn z okazji Dnia Rodziny

W dniu 9 czerwca  2019 roku w Łysinach odbył się festyn z okazji Dnia Rodziny odbył się dzięki  współpracy trzech rad sołeckich: z Tylewic, Wygnańczyc i Łysin,  Szkoły Podstawowej  w Łysinach oraz Stowarzyszenia Na Rzecz Aktywizacji Wsi ,,Przy Szkole” Łysiny. W festynie uczestniczył m.in. Członek Zarządu Powiatu Wschowskiego Tomasz Urbański. Były dmuchańce, konkurencje sportowe, koło fortuny i wiele innych zabaw.

W trakcie festynu podsumowano  konkurs plastyczny w ramach projektu  Stowarzyszenia Na Rzecz Aktywizacji Wsi ,,Przy Szkole” Łysiny pod tytułem ,,Moniuszki aria operowa w sercach Polaków się chowa”. Dzieci z klas I-III wykonywały ilustracje do utworu ,,Krakowiaczek” natomiast uczniowie klas IV-VI ilustracje  do utworu ,,Prząśniczka”. Portret wielkiego kompozytora Stanisława Moniuszki  rysowali uczniowie klas VII-VIII.

Wybrano najładniejsze prace przyznając nagrody, ufundowane przez Zarząd Powiatu Wschowskiego w ramach otwartego konkursu ofert dla organizacji pozarządowych, do którego Stowarzyszenie ,,Przy Szkole” złożyło ofertę. Dzięki tym środkom wydano również okolicznościowy folder.

Źródło:  Stowarzyszenie Na Rzecz Aktywizacji Wsi ,,Przy Szkole” Łysiny