drukuj drukuj

Europejski Dzień Języków Obcych w Zanie

Europejski Dzień Języków (EDJ) to coroczne święto języków obchodzone 26 września, a ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy w Strasburgu.
W ramach obchodów tego święta uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana i Gimnazjum Językowego we Wschowie ozdobili korytarze szkoły powitaniami w różnych językach, wykonali plakaty z humorystycznymi hasłami zachęcającymi do nauki języków obcych oraz przygotowali ulotki promujące języki nauczane w tych szkołach. W piątek, 25 września br. na długiej przerwie uczniowie Zana, biorący udział w konkursie „Pokaż nam swój język”, losowali karteczki z cytatami w językach obcych, a w zamian za prawidłowe tłumaczenie lub kreatywny pomysł na znaczenie zdania otrzymywali słodką nagrodę.W tym roku uczniowie postanowili podzielić się radością z nauki języków obcych również z mieszkańcami Wschowy. W tym celu podczas spaceru ulicami miasta rozdawali wschowianom zaprojektowane przez siebie ulotki promujące naukę języków nauczanych w Zanie: angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego, francuskiego i hiszpańskiego. Ponadto, uczniowie pozostawili ulotki w bibliotece publicznej, Komendzie Powiatowej Policji, Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Urzędzie Miasta i Gminy Wschowa, Szkole Podstawowej nr 1 oraz Szkole Podstawowej nr 2.
Zarejestrowaliśmy nasze wydarzenie na oficjalnej międzynarodowej stronie Europejskiego Dnia Języków Obcych (http://edl.ecml.at/Home/tabid/1455/language/en-GB/Default.aspx.).
Zagłosuj na nas http://edl.ecml.at/Events/EventsDatabase/tabid/1772/EventID/8603/language/en-GB/Default.aspx
Już teraz dziękujemy Ci za Twój głos.

 

Źródło: I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi we Wschowie