drukuj drukuj

Eliminacje powiatowe Lubuskiego i Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

12 kwietnia 2013r. w Domu Kultury w Sławie odbyły się eliminacje powiatowe Lubuskiego i Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, w których wzięło udział 51 osób. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz rozdano nagrody książkowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe we Wschowie.

Komisja konkursowa w składzie: Anna Zadłużna z Regionalnego Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze, Urszula Drożdżyńska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie i Renata Garbaciak z Biblioteki Publicznej w Sławie wytypowała do udziału w spotkaniu finałowym w Kargowej – 9 maja 2013r. (I i II grupa wiekowa) i 10 maja 2013r. (III grupa wiekowa) następujące osoby:

- w I grupie wiekowej (klasy I-III):
1. Paulinę Markiewicz - PSP Sława
2. Martynę Chudzińską - PSP Sława
3. Samuela Kopaczyńskiego - SP nr 1 we Wschowie

Wyróżnienia otrzymali: Maciej Chudzik – SP nr 1 we Wschowie, Marcel Stachowski- SP w Łysinach, Magdalena Plizga - SP Stare Drzewce, Wiktoria Pietraszko- SP nr 1 we Wschowie.

- w II grupie wiekowej (klasy IV-VI):
1. Jakuba Bierwidis - SP Stare Drzewce
2. Joachima Jarosza - SP nr 1 we Wschowie
3. Noemi Kopaczyńską - SP nr 1 we Wschowie

Wyróżnienia otrzymali: Izabela Śliwińska SP Stare Drzewce, Damian Klecha PSP Stare Strącze, Izabela Ratajewska SP nr 2 we Wschowie, Marta Mika SP w Szlichtyngowej, Michał Kopczyński SP w Łysinach.

- w III grupie wiekowej (gimnazjum)
1. Julię Kochańską - Gimnazjum Językowe we Wschowie

Wyróżnienia otrzymali: Natalia Domeracka Gimnazjum Językowe we Wschowie, Weronika Przybylska Gimnazjum Językowe we Wschowie, Agnieszka Palicka Gimnazjum Językowe we Wschowie, Bartosz Jasik Gimnazjum w Szlichtyngowej.

W Turnieju Recytatorskim Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Komisja konkursowa w składzie: Anna Zadłużna z Regionalnego Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze, Renata Garbaciak z Biblioteki Publicznej w Sławie, Monika Pełka z Domu Kultury w Sławie przyznała:

- Nominację do przeglądu wojewódzkiego, który odbędzie się 19.04.2013r. w Żarskim Domu Kultury w kategorii (młodzież):
1. Darii Izydorczyk – I Zespół Szkół we Wschowie
2. Katarzynie Wąsiak - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie

- Nominację w kategorii (dorośli) otrzymała Magdalena Kurek - I Zespół Szkół we Wschowie

Gratulujemy nominowanym oraz wszystkim uczestnikom. Składamy serdeczne podziękowanie Starostwu Powiatowemu we Wschowie za ufundowanie nagród książkowych.

SCKiW Sława