drukuj drukuj

Eliminacje Powiatowe Lubuskiego Festiwalu Piosenki PRO ARTE

18 kwietnia 2018 roku w sali widowiskowej Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie odbyły się eliminacje powiatowe Lubuskiego Festiwalu Piosenki PRO ARTE.Lubuski Festiwal Piosenki jest częścią Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2018 realizowanego w województwie lubuskim. Operatorem programu jest Regionalne Centrum Animacji Kultury, realizatorami – organizatorem etapu powiatowego był CKiR. PRO ARTE 2018 to cykl prezentacji artystycznych organizowanych na poziomie gminnym, powiatowym i wojewódzkim.

Do udziału w Lubuskim Festiwalu Piosenki zgłosić się mogli solistów oraz wszelkie grupy wokalne lub  wokalno – instrumentalne działające w szkołach, domach kultury oraz innych instytucjach zajmujących się edukacją muzyczną dzieci i młodzieży  z terenu Powiatu Wschowskiego.

Lubuski Festiwal Piosenki podzielony był na dwie części i cztery grupy wiekowe:
Scena Dziecięca:
-
grupa I – roczniki 2008 – 2011 oraz dzieci młodsze,
- grupa II – roczniki 2005 – 2007.

Scena Młodzieżowa:
- grupa III – roczniki 2002 – 2004,
- grupa IV – roczniki 1993 – 2001.

Rada Artystyczna po wysłuchaniu 11 uczestników Sceny Dziecięcej w obu grupach wiekowych postanowiła  NOMINOWAĆ do finału PRO ARTE 2018:
KLARĘ KMIECIAK oraz KACPRA MROZKOWIAKA!!!
Wyróżnienia w tej kategorii otrzymały: HANNA ŁUKASIEWICZ oraz MAJA CZERNICKA!!!
Rada Artystyczna po wysłuchaniu 12 uczestników Sceny Młodzieżowej w obu grupach wiekowych postanowiła  NOMINOWAĆ do finału PRO ARTE 2018:
SANDRĘ JANIK, JAGODĘ OLEJARZ oraz HANNĘ KUROSZ!!!
Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: MAJA PIECHOTA, KAMILA ŚLADEWSKA, JAKUB BIERWIDIS oraz MARTA MIKA. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! I życzymy dalszych sukcesów na scenie!

Zarządu Powiatu Wschowskiego dofinansował eliminacje powiatowe Lubuskiego Festiwalu Piosenki PRO ARTE.

Do zobaczenia na Finale Lubuskiego Festiwalu Piosenki PRO ARTE, gdzie Powiat Wschowski będzie godnie reprezentowany!

Źródło: CKiR we Wschowie