drukuj drukuj

Ekonomista Tomasz Świątek finalistą III Lubuskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach

W czwartek 15.03.2018 r. odbył się III Lubuski Konkurs Wiedzy o Podatkach organizowany przez Lubuską Izbę Doradców Podatkowych w Zielonej Górze. Konkurs składał się z trzech etapów. Aby zakwalifikować się do drugiego etapu należało napisać pracę na jeden z czterech tematów zadanych przez organizatorów. Z naszej szkoły w tej części wzięły udział następujące osoby:Katarzyna Dłubak II TE, Agnieszka Walachowska II TE, Wiktoria Respondek II B pod opieką pani Aleksandry Przylepy oraz Patrycja Witkowska III TE, Sebastian Kurdek IV TE, Tomasz Świątek IV TE pod opieką pani Jadwigi Hartman.

Do drugiego etapu, który odbywał się w Zielonej Górze zakwalifikowało się 21 osób, w tym wszyscy reprezentanci naszej szkoły. Etap ten to test jednokrotnego wyboru, po którym do kolejnego etapu zakwalifikowało się 15 osób. Wśród nich z naszej szkoły: Katarzyna Dłubak, Agnieszka Walachowska i Tomasz Świątek.

Finaliści odbyli indywidualne rozmowy z jury konkursu, odpowiadając na zestaw 3 pytań i w ten sposób wyłoniono zwycięzców. Po podsumowaniu wyników ogłoszono laureatów.

I miejsce zajął uczeń klasy IV technikum ekonomicznego Tomasz Świątek, który w nagrodę otrzymał laptop. Jednocześnie Tomek będzie reprezentował region lubuski na Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Podatkach, który odbędzie się w kwietniu w Katowicach. Tomkowi jeszcze raz gratulujemy i życzymy  sukcesu w kolejnym etapie.

Źródło: I Zespół Szkół we Wschowie