drukuj drukuj

Drukowanie 3D w Zanie

W Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie uczniowie biorą udział w projekcie ,,Technologicznie gotowi”. Koordynatorem projektu jest nauczyciel informatyki Krzysztof Grabka. Zajęcia prowadzone są przez Erwina Garbarczyka z Fundacji Fucco.

W dniu 1 marca 2017 roku w ramach tego projektu Zarząd Powiatu Wschowskiego w osobie Wicestarosty Powiatu Wschowskiego Wojciecha Kuryłło przekazał szkole drukarkę 3D.

Ważnym elementem zajęć jest korzystanie przez uczniów z drukarki 3D. Erwin Garbarczyk z Fundacji Fucco przekonuje, że dalszy rozwój tego projektu jest właśnie uzależniony od uzyskania wiedzy i wykonywania praktycznych zadań, związanych z drukarką 3D.

- Jeżeli zepsułby się nam inny sprzęt lub będziemy potrzebować sprzętu do wirtualnej rzeczywistości, to sobie to po prostu wydrukujemy - mówi Erwin Garbarczyk - jeżeli przejdziemy do kolejnych etapów projektu, np. związanych z hologramami, to wspólnymi siłami sprzęt będziemy mogli sobie wydrukować lub przynajmniej jego część.
D