drukuj drukuj

Dożynki Powiatowo-Gminne Konradowo 2018

8 września 2018 roku odbyły się Dożynki Powiatowo-Gminne w Konradowie. Tradycyjnie święto rozpoczęło się polową Mszą Świętą na boisku. Po części oficjalnej i wystąpieniach zaproszonych gości nastąpił obrzęd dożynkowy, który został poprowadzony przez Zespół Ludowy „Żeńcy Wielkopolscy”.

– Tegoroczne dożynki organizowane są w szczególnym czasie i zastanawiam się, czy w tym roku jest to radosne święto. Wszyscy wiemy, że wielu rolników w kraju, ale także z terenu województwa lubuskiego i powiatu wschowskiego ucierpiało. Ponad dwa miliony hektarów jest objętych suszą. Ponad 120 tysięcy rolników z całej Polski ucierpiało podczas tegorocznej suszy- mówił Starosta Wschowski Marek Boryczka – My, jako samorządowcy, obiecujemy sprawiedliwie dzielić tymi bochnami chleba tak, żeby dla wszystkich starczyło. Wiemy, jak trudna jest sytuacja, mamy nadzieję, że tego chleba nikomu nie zabraknie, a także wierzymy, że każdego Polaka będzie stać na ten chleb po ciężkich suszach, jakie przeżyliśmy i przy tak ograniczonym plonie, jaki został osiągnięty w tym roku.

Następnie Starosta Wschowski Marek Boryczka wraz z burmistrzami Wschowy, Sławy i Szlichtyngowej podzielili się chlebem z uczestnikami dożynek.

Aby tradycji stało się zadość rolnicy przygotowali również wieńce dożynkowe, spośród których wybrano najpiękniejsze. W konkursie powiatowym na „Najpiękniejszy wieniec Dożynkowy 2018” zwyciężyło sołectwo Wygnańczyce, II miejsce Wyszanów, natomiast III Tylewice.

Występy artystyczne zaprezentowały dzieci i młodzież z terenu Powiatu Wschowskiego: Zespół Mażoretek „Finezja” oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta. Przygotowano również atrakcje towarzyszące, odbyły się konkursy i zabawy z nagrodami dla dzieci i dorosłych, dla najmłodszych przygotowano dmuchane zamki oraz zjeżdzalnie. W późniejszych godzinach czas umilił zespól Sweet Boys i PROJEKT.

Zarząd Powiatu Wschowskiego składa serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się w organizację Dożynek Powiatowo-Gminnych w Konradowie.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=276&v=xgz6I4Hwm6A