drukuj drukuj

Debata społeczna we Wschowie

W powiecie wschowskim od początku lutego b.r. trwają intensywne prace nad stworzeniem mapy zagrożeń. Wschowscy policjanci organizują spotkania, konsultacje, debaty. W miniony czwartek we Wschowie odbyła się kolejna debata społeczna poświęcona tej tematyce, w której udział wziął Wicestarosta Powiatu Wschowskiego Wojciech Kuryłło. Gospodarzem spotkania był szef wschowskiej Policji insp. Tomasz Kłosowski.
Konsultacje odbywają się w całym województwie i są rządowym projektem, który ma wykazać poziom poczucia bezpieczeństwa obywateli i wyjść na przeciw ich oczekiwaniom.
W czwartek Komendant Powiatowy Policji we Wschowie spotkał się z mieszkańcami gminy Wschowa na debacie społecznej pn. „Analiza stanu bezpieczeństwa w powiecie wschowskim pod kątem tworzenia lokalnych map zagrożenia bezpieczeństwa publicznego na terenie gminy Wschowa”. Szef wschowskiej Policji przedstawił temat i cel spotkania, którego założenia omówił w trakcie prezentacji podsumowującej 2015 rok.
W trakcie czwartkowego spotkania z mieszkańcami gminy Wschowa poruszone zostały kwestie dotyczące m.in.:
- stref parkowania we Wschowie,
- zmian organizacji ruchu w mieście,
- poprawy nawierzchni dróg w gminie Wschowa, a przede wszystkim w centrum,
- rozważenia podwyższenia przejść dla pieszych przy ul. Kościuszki we Wschowie na wysokości Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego we Wschowie,
- poruszono kwestię monitoringu miejskiego, pojawiających się punktów gier,
- w Dębowej Łęce zwrócono uwagę na nadmierną prędkość przejeżdżających pojazdów.
Tematyczne konsultacje w miniony czwartek i piątek odbyły się jeszcze w świetlicach wiejskich w Hetmanicach i Krzepielowie, a także w Przedszkolu przy ul. Moniuszki we Wschowie.
Źródło: KPP Wschowa