drukuj drukuj

Coroczne spotkanie z przedsiębiorcami w Sławie

17 lutego 2017 roku w restauracji Złoty Pstrąg w Radzyniu burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła spotkał się ze sławskimi przedsiębiorcami. W gminie Sława jest to już tradycja. Samorząd co roku organizuje spotkanie z przedsiębiorcami, życząc im sukcesów zawodowych w nowym roku, a jednocześnie daje okazję przedstawicielom sławskich firm do spotkania się w swoim, licznym gronie. W spotkaniu uczestniczyło blisko 100 osób.

- Tak jak przedsiębiorcy są solą tej ziemi i siłą napędową naszej gminy - mówił Cezary Sadrakuła - tak my, samorządowcy również jesteśmy obarczani różnymi zadaniami, narzuconymi nam przez ministrów, rządowe ustawy, które sprawiają, że ciąży na nas odpowiedzialność.

Burmistrz Sadrakuła nawiązał do ostatniej, szeroko komentowanej reformy oświatowej, która w pewien sposób narzuciła gminie część zadań, które będą w tym roku realizowane.

- W tym roku reforma oświatowa będzie nas kosztowała około 9 milionów złotych - mówił burmistrz - nie dostaliśmy na to żadnego dofinansowania i najprawdopodobniej nie otrzymamy. Musimy liczyć na własne możliwości i umiejętności. Nie ukrywam, że liczę również na was - burmistrz zwracał się do przedsiębiorców - ponieważ dzięki waszej inicjatywie i działalności, łatwiej będzie samorządowi (cała wypowiedź burmistrza znajduje się w materiale filmowym poniżej).

Obecny na spotkaniu Starosta Powiatu Wschowskiego Marek Boryczka zwrócił uwagę na to, sławscy przedsiębiorcy są nie tylko siłą napędową sławskiej gminy, ale również powiatu. Starosta przytoczył ostatnie wskaźniki bezrobocia, które na terenie powiatu spadają. Przypomniał również, że wciąż na przedsiębiorców czekają różnego rodzaju dofinansowania, premiujące firmy, które decydują się wyprodukować nową usługę.