drukuj drukuj

Bieg Niepodległości

W dniu 09.11.2014 w niedzielne popołudnie wschowski Rynek zamienił się w centrum biegów. Z inicjatywy CKiR i LLKS Osowa Sień zorganizowano Bieg Niepodległości, który został rozegrany w 8 kategoriach i zgromadził liczną rzeszę zwolenników biegania. W sumie na trasie wiodącej przez wschowski Rynek  oraz Parki: Rogalińskiego i Herbergera uczestniczyło ok. 300 osób. Biegali wszyscy począwszy od przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, rodzin z dziećmi, vipów oraz starszych zwolenników biegania.

Wszyscy uczestnicy biegów nagrodzeni zostali pamiątkowymi medalami a zwycięzcy otrzymali statuetki. Wylosowano również nagrody rzeczowe i uhonorowano najstarszych uczestników biegów.

Patronat medialny nad biegami objął portal ZW.PL. Biegi odbywały się pod patronatem  Burmistrza Miasta i Gminy Wschowa pana Krzysztofa Grabki. Współorganizatorami i sponsorami biegu byli: UMiG Wschowa, BS Wschowa, Starostwo Powiatowe we Wschowie, Pełnomocnik Burmistrza ds. Profilaktyki i Młodzieży, LZS Gorzów Wlkp.

Organizatorzy dziękują za pomoc przy organizacji biegów:  uczniom I Zespołu Szkół we Wschowie, OSP Wschowa oraz Siedlnica, Straży Miejskiej, KPP Wschowa.

Zapraszamy na Bieg Sylwestrowy, szczegóły wkrótce