drukuj drukuj

„70 litrów krwi na 70 – lecie I Zespołu Szkół”

Akcje krwiodawstwa w „Staszicu” to wydarzenia na stałe wpisane w kalendarz życia szkoły oraz świadomość naszej szkolnej społeczności (obecnej i byłej). Historia honorowego krwiodawstwa w naszej szkole rozpoczęła się 1976r. Dokładnie 28 kwietnia został utworzony Klub Honorowych Dawców Krwi, który działał bardzo prężnie, a pierwszym opiekunem była pani Halina Radzińska.
Po kilkuletniej przerwie inicjatorem powrotu krwiodawstwa w I Zespole Szkól był Pan Hieronim Wojciech, który 20 stycznia 2005r. wraz z grupą młodzieży oddał krew w Stacji Krwiodawstwa w Lesznie.
W kolejnych latach akcje miały miejsce już w szkole, a ich organizacją zajmowali się Pani wicedyrektor Halina Bartkowiak i Komendant OHP Pan Marek Wojciech we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Zielonej Góry.
Z okazji jubileuszu 70–lecia szkoły ogłoszona została akcja „70 litrów krwi na 70 – lecie I Zespołu Szkół”. W ramach tej inicjatywy zorganizowano siedem akcji, w tym jedna przez I Liceum Ogólnokształcące im. Tomasza Zana we Wschowie.
Ostatnia „jubileuszowa” zbiórka krwi miała miejsce 14 września 2016r. Uczniowie, pracownicy szkoły oraz mieszkańcy Wschowy odpowiedzieli na nasz apel i oddano 17,5 litra krwi. Tym samym projekt „70 litrów krwi na 70- lecie I Zespołu Szkół” kończy się bilansem 76,8 litra .
Dziękujemy serdecznie wszystkim honorowym dawcom i do zobaczenia na kolejnych akcjach w auli szkoły.

Źródło: I Zespół Szkół we Wschowie