drukuj drukuj

50-lecie SOSW we Wschowie

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy we Wschowie obchodzi w tym roku jubileusz 50-lecia swojego istnienia. Z tej okazji realizowane są działania, które mają na celu przypomnienie historii szkoły, postaci patrona Ośrodka- Janusza Korczaka oraz osób związanych z powstaniem, rozwojem i kierowaniem placówką. W ramach obchodów 50-lecia Ośrodka odbędzie się uroczyste przeniesienie tablic pamiątkowych do nowo wyremontowanego budynku Gimnazjum, a także spotkania z ludźmi związanymi z Ośrodkiem.
W szkole realizowane są m.in.: akcja czytania książek, projekt gimnazjalny pt.: „Turniej wiedzy o historii i patronie SOSW”, rozgrywki sportowe o Puchar Dyrektora SOSW we Wschowie oraz mecz o Puchar Starosty, konkursy plastyczne: międzyszkolny pt.: „Świat bohaterów utworów Janusza Korczaka w oczach dziecka” oraz szkolny pt. „Moja szkoła”.
Planowana jest także akcja przekazania 50 szt. sadzonek dla 50 placówek, rajd z udziałem reprezentantów wschowskich szkół oraz zabawa jubileuszowa.
Oficjalna część połączona z występem artystycznym planowana jest w dn. 10 czerwca br. w Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie. W szkole natomiast w tym dniu odbędzie się prezentacja dorobku: wystawa fotograficzna, ceramiczna, pokaz multimedialny oraz możliwość zwiedzania Ośrodka.
Obchody 50- lecia SOSW we Wschowie połączone będą z przypadającym także w tym roku jubileuszem 10- lecia Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Nasz Ośrodek”. Z tej okazji zaprojektowano okolicznościową pieczęć oraz wydany zostanie pamiątkowy folder, ukazujący m.in. najważniejsze osiągnięcia placówki oraz projekty realizowane we współpracy z organizacjami pozarządowymi.
Patronat honorowy nad obchodami 50-lecia SOSW we Wschowie objęło Starostwo Powiatowe we Wschowie.

Źródło: SOSW we Wschowie

1_logo_korczak 50-lecie-wwwtyt