drukuj drukuj

5-lat AGROCHAMP we Wschowie

23 listopada 2012 r. AGROCHAMP Sp. z o.o. Grupa Producentów we Wschowie oficjalnie obchodziła 5 rocznicę działalności. W uroczystym spotkaniu uczestniczył Wicestarosta Wschowski Zbigniew Semeniuk, który złożył na ręce Prezesa Zarządu Spółki Jana Pabierowskiego gratulacje i życzenia dalszych sukcesów oraz przekazał pamiątkowe wydawnictwo promocyjne. 5 lat działalności zwieńczone zostało sukcesem spółki: AGROCHAMP Sp. z o.o. Grupa Producentów we Wschowie uzyskał status UZNANEJ ORGANIZACJI PRODUCENTÓW OWOCÓW I WARZYW.

AGROCHAMP założyło 16 października 2007 r. 15 producentów pieczarek z terenu Polski Zachodniej. 28 sierpnia 2008 r. AGROCHAMP został wpisany przez Marszałka Województwa do Rejestru Grup Producentów Owoców i Warzyw jako wstępnie uznana grupa producentów owoców i warzyw. Przyjęto do realizacji Plan Dochodzenia do Uznania. W wyniku realizacji zawartych w Planie inwestycji oraz zaplanowanej produkcji Grupa Producentów uzyskała status uznanej organizacji producentów.

Głównym zadaniem firmy jest sprzedaż świeżych grzybów wyprodukowanych przez członków spółki. Wspólna działalność umożliwia zrzeszonym producentom umocnienie pozycji rynkowej na terenie Polski i krajów Europy Zachodniej. Ponadto wspólna działalność producentów pozwoliła im na stworzenie na własne potrzeby nowoczesnej bazy magazynowo-dystrybucyjnej we Wschowie, która zapewnia m.in. odpowiednie przechowywane, pakowanie oraz przetwarzanie świeżych grzybów. AGROCHAMP posiada także własną bazę transportową do przewozu produktów.

Spółka AGROCHAMP jest dobrym przykładem do naśladowania dla małych i średnich podmiotów, jak wspólnie dbać o swój rozwój i miejsce na arenie gospodarczej.

zdjęcia:
Starostwo Powiatowe we Wschowie
zw.pl